Ahmad Tea Blog
Články
Recepty
Tagy

Kvapka Stredomoria u vás doma – pripravte si osviežujúci kúpeľ plný vitamínov!

Vonku za oknami už sa hlási jar. Dny sú dlhšie, príroda sa prebúdza zo spánku. V priebehu studených mesiacov telo stratilo veľké množstvo vitamínov, ktoré potrebuje znovu načerpať k tomu, aby mohlo zdravo fungovať, čo je teraz dôležitejšie než inokedy. Slnečné lúče nás lákajú von, ale buďme silní a ak nemáme balkón alebo záhradku, vydržme to. My však pre vás máme tip, ako sa z pohodlia svojej kúpeľne preniesť aspoň na okamih k moru. Poďte spoločne s nami zapojiť svoju fantáziu a urobiť si stredomorský raj u seba doma. 

foto alt

More a jeho liečivé dary

More je nepochybne povzbudzujúce a ozdravujúce potešenie. Čo všetko v sebe okrem radosti skrýva?

Morská voda je známa pre svoj neuveriteľný obsah minerálov a stopových prvkov. Medzi nich patrí horčík, vápnik, sodík, bróm, jód, železo alebo draslík. Kombinácia týchto nenahraditeľných prvkov nabíja ľudské telo energiou, obnovuje rovnováhu, zrýchľuje regeneráciu, stimuluje látkovú výmenu a priaznivo pôsobí na krvný obeh.

Našťastie si tieto blahodarné účinky mora môžete vychutnať aj v pohodlí domova v podobe voňavej kúpele.

Morská soľ je koncentrované more na dlani – krása v podobe slaných kryštálov. 

 

Relaxačný kúpeľ

Upokojujúci kúpeľ pripravíme tak, že väčšiu hrsť soli rozpustíme v horúcej vode vo vani. Odporúčaná doba pre kúpeľ je 20 minút. Nasledovať by mala 25 minútová relaxácia v teple.

Po kúpeli soľ z tela neutierajte, stačí len jemno priložiť uterák. Týmto umožníte minerálom a živinám hlbšie sa vstrebať do pokožky.

Pre celkový detox opakujte 4x týždenne. 

 

Ingrediencie

500g kúpeľová soľ z Mŕtveho mora (bežne dostupné v lekárni)  
1 pomaranč
2 lyžice zeleného čaju

 

Postup

Vyžmýkajte pomarančovú šťavu do misky a odstráňte dužinu. Po hrstiach primiešajte soľ a nakoniec pridajte čaj. Zmes dôkladne zamiešajte. Soľ po chvíľke vstrebá šťavu a uschne. Hotový výrobok skladujte v nádobe s viečkom. 

 

Prajeme vám krásne jaro a nezabudnite relaxovať!

Zdieľať článok

Štítky článku

Mohlo by vás zaujímať