Ahmad Tea Blog
Články
Recepty
Tagy

Nájdite svoju vnútornú iskru

Vnútorná krása, ktorá z vás žiari i navonok? Jasné! Stačí mať svoje malé denné rituály, ktoré vám pomôžu so zvládaním každodenných povinností a zároveň i dodajú dobrú náladu a pocit krásy. Pretože byť krásnym v skutočnosti znamená cítiť sa krásne!

foto alt

 

Ako začínate a končíte svoj bežný deň? Venujte si chvíľku len pre seba a doprajte si ranný a večerný rituál starostlivosti o pleť, ktorý nielenže bude vidno i navonok, ale pomôže vám aj s vnútornou pohodou. A tých niekoľko minút, ktoré budete tráviť v kúpeľni alebo pred zrkadlom, premeňte na zaslúžený čas oddychu a relaxu. 

 

Maska, vaňa i nový rúž 

Aký je váš ranný rituál krásy? Umyť si tvár, dopriať si hydratačný krém a upraviť sa? Skúste si ten čas strávený v kúpeľni ešte viac užiť a spríjemniť – párkrát do týždňa si dajte pleťovú masku alebo vyskúšajte trendovú novinku – tvárovú jogu. Tá v rámci pravidelnosti výrazne pomáha udržať svieže kontúry tváre s minimom mimických vrások.

Pokiaľ pracujete z domu, tak je celkom fajn, a ak je to aj vaša šálka čaju, dopriať si občas nejaké to skrášlenie: korektor či príjemný dotyk púdru rozhodne fungujú nielen na krásu, ale aj ako povzbudenie v šedivých dňoch sychravého predjarného obdobia. A čo rúž? Zrejme si vravíte, že rúžom spolu s rúškami odzvonilo, ale to je omyl! Ak vám to spraví radosť, rozžiarte svoj šarm novým rúžom. Hydratované a krásne pery rovnako dobre fungujú doma i von. 

A pokiaľ je práve večer vaším časom na rituály krásy, určite odporúčame vyskúšať relaxačný kúpeľ aspoň raz do týždňa. Doprajte si zaslúžený relax v horúcej vani s kúpeľovou soľou alebo súčasným hitom – kúpeľovou bombou, ktorú nájdete v mnohých farbách a vôňach. 

A ďalší tip? Čo tak napríklad bylinná zmes, ktorá tú vašu vnútornú i vonkajšiu krásu posilní? 

                                                                                                                                                          


Zmes bylín pre krásu a iskru s obsahom aloe vera 

Čo dokáže dodať vášmu organizmu iskru? Ideálna kombinácia bylín. A preto sme vyvinuli čaj, ktorý myslí na to, aby pôsobil aj na váš zovňajšok.

Napríklad vďaka obsahu žihľavy, ktorá je skvelým pomocníkom pri liečbe akné – pri vnútornom užívaní dokáže jeho prejavy zmierňovať a blahodarne pôsobí tiež na vyrážky či bronchitídu. Preto práve žihľava tvorí základ nášho funkčného čaju Ahmad Tea Beauty.

Ďalej v ňom nájdete voňavú citrónovú verbenu, medovku lekársku, ktorá je známa tým, že dokáže znižovať stres, uvoľniť a spríjemniť spánok a tiež podporiť správne trávenie. Nechýbajú ani lístky ruže a broskyňová chuť – vďaka tomu si tak užijete naozaj lahodnú chuť, ktorá vás prekvapí a na duši pohladí.

Esom v rukáve vyváženej chuti v našej bylinnej zmesi je plod sušeného rohovníka. A že neviete, čo je rohovník? Pestuje sa hlavne v Stredomorí a vraví sa mu tiež svätojánsky chlebíček či karob. Rohovník je vyhľadávaný aj pre svoju prirodzene sladkastú chuť, ktorá je bohatá na kakaové tóny. A práve táto príjemná prírodná sladkosť pozdvihuje zmes BEAUTY do skutočných chuťových výšin.

A čo okrem chuti pozdvihne aj váš beauty rituál? Pridaný nektár z aloe vera – a tá je známa svojimi liečivými účinkami. Ide o univerzálneho pomocníka v starostlivosti o telo a organizmus, a to zvonka i zvnútra. 

A tak je to aj s krásou – tú vnútornú je totiž vidieť i navonok!
 

 

 

 

Zdieľať článok

Štítky článku

Mohlo by vás zaujímať