Ahmad Tea Blog
Články
Recepty
Tagy

Ako na netradične zabalené darčeky: Vianoce trochu inak s Ahmad Tea

Ak vás dojme púhy pohľad na vianočný stromček alebo sú pre vás Vianoce sviatkami konzumu a zhonu, pravdepodobne len malé percento z nás sa tomuto obdobiu dokáže úplne vyhnúť. Vianoce sú obdobím osláv, radosti a nostalgie; aj tak si však sťažujeme na tieň stresu z nevypratých záclon, naplánovaných návštev, nenapečeného pečiva a nezabalených darčekov. Vianoce 2020 však predznamenávajú tempo oveľa pokojnejšie. Nákupné centrá pravdepodobne vymeníme za poštovného kuriéra a možno si konečne nájdeme čas na advent plný rozprávok. 

foto alt

A tak sa aj z obyčajného balenia darčekov môže stať zážitok - pre vás, ale aj pre obdarovaného. Nie vždy totiž platí pravidlo „nesúď knihu podľa obalu“. Nevšedne zabaleným darčekom dávate najavo svoj záujem a starostlivosť. Univerzálne darčekové taštičky odložte na ďalší rok a ponorte sa do variácií baliacich papierov, stúh a mašlí. 

Ako na dokonale zabalený darček
 
Pripravte si kvalitné, ostré nožnice a pre ušetrenie času radšej aj lepiacu pásku so stojančekom. 

•    Pracujte s typickými vianočnými rastlinami

Pre prírodnú formu balenia využite smrekové vetvičky, cezmínu, imelo alebo borovicu. Stačí ich jednoducho vložiť dovnútra uzlu slučky, prípadne len voľne položiť pod menovku. Farbu papiera je vhodné voliť v odtieňoch tlmenej sivej, striebornej, teplej béžovej a hnedej. Darček je možné zaviazať prírodným lykom, špagátikom alebo tenkou vlnou. Pre obzvlášť činorodých je možné recyklovať staré záclony, nastrihať ich na menšie kusy, ktoré vytvoria romantickú a zároveň ekologickú viazaciu stuhu. 

 

•    Patchworkový papier

Ak by ste predsa len chceli čo najviac uľaviť lesom, vytvorte si tzv. patchworkový papier. Budete potrebovať väčší základový papier, ktorý jednoducho polepíte tým, čo dom dá. Použiť môžete alobal, papier na pečenie, farebné papiere, krepový papier alebo akýkoľvek ozdobný motív vystrihnutý z časopisov, novín apod. Voľné plochy môžete pokresliť, pomaľovať alebo polepiť či posypať blyskáčikmi, škoricou, klinčekmi alebo kurkumou (ale pozor, naozaj silno farbí).  

 

•    Zapojte deti

Ďalšou kreatívnou variantou je aj tvorba vlastného baliaceho papiera. Budete potrebovať list klasického hnedého papiera a výtvarné potreby. Postup je veľmi jednoduchý: vyberte približne päť vianočných alebo zimných motívov, ktoré sa budú vždy v rovnakom poradí opakovať. Môže to byť vianočný stromček, motív betlehemskej hviezdy, palčiakov – skrátka čokoľvek, čo nevyžaduje príliš komplikovanú kresbu. A malý bonus: čím väčší list, tým dlhšie zabavené deti. 

 

•    Siahnite po klasike s prekvapením

Kombinácia zlatej farby s karmínovo červenou alebo červenej so snehovo bielou, tmavé odtiene zelenej alebo žiarivo strieborné: pri balení s týmito tradičnými vianočnými farbami sa nemôžete zmýliť. Túto klasiku môžete ozvláštniť malou pozornosťou: zavesené medovníkové iniciály môžu obdarovanému vydržať celý rok a navyše svoje vianočné prekvapenie pod stromčekom rýchlo spozná. 

 

 

Zdieľať článok

Mohlo by vás zaujímať